Yeniden Refah Partisi İstanbul Adayı Altınöz Fatih’te esnafı ziyaret etti

Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, Kadırga Limanı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret etti. Altınöz, “Bugün Fatih ilçemizde Küçük Ayasofya Mahallesi’ndeyiz. Esnaf ziyaretimizi gerçekleştirdik. Burada da her yerde, her ilçede olduğu gibi esnafımız çok dertli. Özellikle de vatandaşımızın mali imkanlarının azalmasından ötürü satışlar çok düşmüş durumda. Esnafımız sattığı malı yerine koyamıyor. Aynı zamanda bu üç harfli marketlerden de çok şikayetçi. Çünkü üç harfli marketlerde satılmayan ürün kalmadı. Halı satılıyor, mobilya satılıyor. Gıda, kırtasiye, giyim, terlik de satılıyor. Yani bu üç harfli marketler sadece gıda üzerine değil. Satılmayan bir ürün yok. Hepimizin de bildiği gibi tekne bile satıyor. Yani bu üç harfli marketlerin özellikle esnafımızın dükkanını kapatmasına vesile olmasından dolayı rahatsızlığımı da burada ifade etmek istiyorum. Özellikle İstanbul’da yapmış olduğumuz esnaf ziyaretlerinde en büyük sıkıntılardan bir tanesi bu. İkincisi de biraz önce ifade ettiğim gibi vatandaşımızın, halkımızın satın alma kabiliyetini kaybetmesi” dedi.

“BU YEREL SEÇİMLERDE BİZİM GÖRMÜŞ OLDUĞUMUZ EKONOMİK SIKINTILARIN HAD SAFHAYA ÇIKMIŞ OLMASI”

Altınöz, “Bizim bir sloganımız var; Şehrine sahip çık, mahallene sahip çık. Bu seçim kampanyasında biz ahlaklı belediyecilik çatısı altında bunu da paylaşıyoruz. Çünkü özellikle mahallene sahip çık derken mahallede bakkalın, marketin, kasabın manavın olmaması düşünülemez. Ama bu esnafımız yavaş yavaş dükkanlarını kapatmak üzere. Mesela mahallede bir terzinin veya işte bir berberinin olmadığını düşünebiliyor musunuz? O zaman oraya mahalle diyemezsiniz zaten. Ama şu anda bu esnafımız can çekişiyor. Esnafımızın yaşayabilmesi için şehrimize, mahallemize sahip çıkmamız lazım. Bu yerel seçimlerde bizim genel olarak görmüş olduğumuz ekonomik sıkıntıların had safhaya çıkmış olması. Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın yüzde 56’sı açlık sınırının altında yaşıyor. Yüzde 90’ı yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Sendikalarımız özellikle bu rakamlarla alakalı her ay bir rapor yayınlıyor. Bunun çaresi inşallah 31 Mart akşamı. Şu anda bulunduğumuz Fatih ilçemizde Halit Özkarataşlıoğlu kardeşimizin, bizim de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tekrar ’94 ruhunu’ yaşatmak suretiyle işin başına geçmemiz” ifadelerini kullandı.

“MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ, ADİL DÜZEN BELEDİYECİLİĞİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Belediyelerde ahlaklı belediyecilik çatısı altında 1994 yılında olduğu gibi Milli Görüş hizmetlerini hayata geçireceğini söyleyen Altınöz, “Milli Görüş belediyeciliğini, adil düzen belediyeciliğini hayata geçireceğiz. Tekrar buralarda özellikle mahallelerimizin bahar havası yaşamasını sağlayacağız. Şu anda yaşanan kış havasından bahar havası yaşamaya geçilecek olan parti Yeniden Refah Partisi’dir. Ekonomik sıkıntılardan özellikle de çıkılması için Yeniden Refah Partimizin genel siyaset adına da ekonomik yorumlarını hepiniz biliyorsunuz. Biz belediyelerdeki başarımızla inşallah 2028’de Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’ı cumhurbaşkanı yapacağız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x